2004 Northeast MO All-District Basketball Teams
Memphis

Weather
Logo
Serving This Community For 139 Years, Online Since 2001
 Front Page
 News
 People
 Sports
 Obituaries
 Editorials
 Classifieds
 Subscription
 Calendar
 Community Links
Search
 
Community Calendar
Entire Newspaper Online
Would you use a digital subscription, which would place a .pdf copy of every page of the newspaper on line?

Yes, but only if it was free with my subscription.
No
Yes, even if it meant a slight increase in the cost of my subscription.
Yes, I don't subscribe to the paper, but would subscribe to this online version.

March 25, 2004

2004 Northeast MO All-District Basketball Teams

Class 1 Girls 1st Team
Lauren Dubbert Madison, Jr.
Kristin Osborn Brashear, Sr.
Brooke Crandall Brashear, Sr.
Jenny Elsea Brashear, Sr.
Ashley Baker LaPlata, Sr.
Anna Reid Green City, Sr.
Haley Caldwell N. Shelby, So.
Kourtney Brawner Novinger, So.
Class 1 Girls 2nd Team
Dani Moyer Brashear, Jr.
Miranda Travis LaPlata, Sr.
Stephanie Bennett Linn Co.Sr.
Carrie Marriott Linn Co., Jr.
Randi Willey N. Shelby, So.
Whitney Garnett Atlanta, Sr.
Chelsey Kelley Macon Co., Sr.
1 Girls Coach of the Year
Sara Williams Brashear
Class 1 Boys 1st Team
John Bailey Bevier, Sr.
Clark Dalrymple Bevier, Sr.
Nick Pfeiffer Green City, Jr.
Cody Stoneburner North Shelby, Jr.
Scott Ratliff North Shelby, Jr.
Caleb Biggs Linn County, Sr.
Casey Steele LaPlata, Sr.
Drew Luman Novinger, Sr.
Joe Baker Macon County, Sr.
Class 1 Boys 2nd Team
Travis Lovingier Bevier, So.
Kevin Swearengen Green City, Sr.
Matt Ayers Green City, Fr.
Wayne Ramirez Linn Co., Jr.
Nathan Flickinger LaPlata, Sr.
Zach Robinson LaPlata, Jr.
Jason Wayman Novinger, Sr.
Cole Thurman Atlanta, So.
Chase Cole Brashear, Sr.
1 Boys Coach of the Year
Randy Julius Bevier
++++++++++++++++++++++++++++
Class 2 Girls 1st Team
Brandi Tipton Clopton, Jr.
Mikal Bencomo Clopton, So.
Stacey Henderson Louisiana, Jr.
Stephanie Hill Canton, So.
Ali Fromm Scotland County, So.
Kristin Allen Van-Far, Sr.
Deija Morgan Paris, Jr.
Danielle Becker Community R-6, Jr.
Class 2 Girls 2nd Team
Alicia Wheeler Clopton, So.
Megan Nacke Clopton, So.
Heather Murphy Clopton, Sr.
Melinda Chatman Louisiana, Jr.
Jessie Cotton Scotland County, Sr.
Donnetta Wilkerson Paris, Sr.
Stephanie Deimeke Community R-6, Jr.
Charity Parker Milan, Sr.
Class 2 Girls Coach of the Year Ed Lindsay Clopton
Class 2 Boys 1st Team
Mike Smith Van-Far, So.
Garon Suddarth Van-Far, Sr.
Tanner Fennewald Van-Far, Jr.
Aaron Hill Canton, Sr.
Jordan Ayers Canton, So.
Class 2 Boys 2nd Team
Chad Reading Van-Far, Jr.
Adam Potts Canton, So.
Joe Graham Clopton, Jr.
Mark Street Paris, Sr.
Aaron Dale Scotland County, Sr.
Class 2 Boys Coach of the Year
Brian Meny Van-Far
++++++++++++++++++++++++++++
Class 3 Girls 1st Team
Cody Chinn South Shelby, Jr.
Farren Wise South Shelby, Sr.
Julie Gares Clark County, Sr.
Ashley Wallingford Clark County, So.
Katie Fowler Putnam County, Sr.
Sarah Gordon Mark Twain, Sr.
Jackie Harrison Macon, So.
Class 3 Girls 2nd Team
Meredith Rash South Shelby, Jr.
Courtney Shuman Clark County, Fr.
Kati Turnbull Monroe City, Sr.
Nicole Myers Palmyra, Jr.
Brook Shultz Putnam County, Jr.
Courtnee Ream Putnam County, Sr.
Heather Powell Bowling Green, Sr.
Amber Anders Highland, So.
Class 3 Girls
Coach of the Year
Kent O’Laughlin South Shelby
Class 3 Boys 1st Team
Ian Gilworth Putnam County, Sr.
Brandon Thomas Putnam County, So.
Brice Cox Bowling Green, Sr.
Jerrill Humphrey Highland, Sr.
Lance DeLashmutt Monroe City, Jr.
Andy O’Laughlin South Shelby, Jr.
Jacob Bunten Palmyra, Sr.
Class 3 Boys 2nd Team
Kyle Fleshman Putnam County, Sr.
Ben Brummit Putnam County, Jr.
Jack Werenski Bowling Green, Jr.
Garrett Oliver Macon, So.
Tyler Nannemann Marceline, Jr.
Brandon Means Mark Twain, Sr.
Caleb Gottman Palmyra, Sr.
Class 3 Boys
Coach of the Year
Trevor Hibbs Bowling Green
++++++++++++++++++++++++++++
Class 4 Girls 1st Team
Amber Lewellen Kirksville, Sr.
Trisha Lyons Kirksville, Sr.
Casey Westhues Moberly, Sr.
Whitney Widaman Mexico, So.
Dominique Williams Hannibal, Sr.
Class 4 Girls 2nd Team
Lindsey Williams Kirksville, Sr.
Chante’ Trumblee Kirksville, Jr.
Ashley Agee Moberly, Fr.
Rachel Baker Mexico, Fr.
Brittany Booth Hannibal, Sr.
Class 4 Girls Coach of the Year
Curt Riley Kirksville
ONE TEAM
Class 4 Boys Team
Kyle Pickett Hannibal, Jr.
Brian Scott Hannibal, Jr.
Tyler Martin Kirksville, Sr.
Andrew Sparks Kirksville, Sr.
Cody Nolke Moberly, Sr.
Josh Dempsey Mexico, Sr.
Class 4 Boys Coach of the Year Steve Boeh Hannibal

Copyright © 2001
Memphis Democrat
121 South Main Street
Memphis MO 63555
Phone: 660-465-7016 -- Email: memdemoc@nemr.net